Bělčice jsou město v okrese Strakonice v Jihočeském kraji. Žije v nich přibližně 1 000 obyvatel. První písemná zmínka o Bělčicích je z roku 1243. Jednou z dominant Bělčic je místní základní škola, která nedávno oslavila 200 leté výročí chodu. Je zde rovněž mateřská škola. Další dominantu tvoří 39 m vysoká věž, která stojí samostatně u románského kostela svatého Petra a Pavla a dodnes slouží jako zvonice.
Dne 26. března roku 2015, tehdejší předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček stanovil, že Bělčicím bude status města navrácen. Od toho dne jsme opět město Bělčice.